شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

میانبر در Grasshoper
شناسه پست: 6357
بازدید: 471
میانبرهای صفحه کلید می توانند به طور قابل توجهی سرعت کار در یک برنامه مشخص را افزایش دهند. توالی چندین حرکت ماوس را می توان با فشار دادن چندین کلید به راحتی جایگزین کرد. Grasshoper هم از این قاعده مستثنی نیست. در ویدیوی زیر 8 میانبر مفید در Grasshoper مشاهده خواهید کرد. با تشکر از آنها ، اسکریپت های شما با سرعت بیشتری ایجاد می شوند. از تماشای فیلم لذت ببرید – میانبرهای Grasshopper.

لیستی از بهترین میانبرهای GRASSHOPPER

8.بوم خود را تقسیم کنیدمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoper

من کاملا مطمئن هستم که شما بیش از یک بار با مشکل از دست دادن فضای بوم مواجه شده اید. در اینجا یک راه حل وجود دارد:

Alt را فشار داده و نگه دارید ، روی بوم کلیک کنید و ماوس را به دو طرف بکشید. یک خط عمودی با یک پیکان روی صفحه ظاهر می شود ، به شما امکان می دهد بوم خود را به صورت افقی گسترش دهید. نیازی به نگرانی در مورد اجزای موجود نیست زیرا آنها در حال حرکت هستند. اگر می خواهید اجزای خود را در جهت عمودی حرکت دهید ، یک بار دیگر ALT را فشار دهید و بوم را با یک خط افقی شکاف دهید. با این روش آسان ، فضای بیشتری برای ایجاد اسکریپت خود خواهید داشت.

7.اجزاء خود را پیدا کنید

تعداد اجزای موجود در Grasshopper برای مبتدیان بسیار زیاد است. با کلیک بر روی م rightلفه در حالی که ALT را به درستی نگه دارید ، محل قرارگیری در نوار ابزار بالا را مشاهده خواهید کرد. فلش و دایره قرمز نشان می دهد که این جز component به کدام گروه تعلق دارد و دقیقاً در کجا قرار گرفته است. به عنوان مثال ، مورد لیست به گروهی به نام <Sets> تعلق دارد. و comPOnent به یک گروه <Transform> تعلق دارد.

6. چسباندن در مرکزمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoperمیانبر در Grasshoper

به طور پیش فرض در Grasshopper تابع paste عنصر چسبانده شده را درست در کنار عنصر کپی شده قرار می دهد. پس از آن شما باید آن را در تمام اسکریپت بکشید. و برای من ، این قبلاً درد الاغ بود. در حالی که اجزای چسباندن Shift را با CTRL نگه داشته و V را فشار دهید. عناصر به جای اینکه در همان مکان چسبانده شوند ، در مرکز نمای فعلی ظاهر می شوند. این ترفند به ویژه هنگامی که یک اسکریپت بسیار زیاد است و ما می خواهیم عناصر را از یک مکان به مکان دیگر کپی کنیم ، کمک می کند.

5. کپی سریع

همه برای کپی کردن ctrl + C را می دانند. اما در واقع راهی سریعتر نیز برای آن وجود دارد. به منظور کپی کردن عنصر انتخاب شده ، هنگام انتقال ALT روی صفحه ، آن را نگه دارید. یادتان باشد قبل از فشار دادن ALT ، کمی عنصر خود را حرکت دهید. در غیر این صورت ، بوم خود را به جای کپی کردن از عنصر ، تقسیم خواهید کرد. به این ترتیب می توانید تمام اجزا ، پانل ها و اسلایدرها را کپی کنید.

4. سیم خود را پیدا کنید

گاهی اوقات در یک اسکریپت عظیم در بین صدها خط ، تشخیص نحوه اتصال اجزا دشوار است. شما باید به یک کارآگاه تبدیل شوید و بخش به بخش انتهای سیم را جستجو کنید. یک نکته هوشمندانه وجود دارد که به شما کمک می کند آهنگ خود را به صورت سریع پیدا کنید. م componentلفه خود را علامت گذاری کرده و سپس CTRL را ابتدا و پیکان چپ فشار دهید. شما به طور خودکار به ابتدای سیم خواهید پرید و Grasshopper به جزء قبلی پی می برد. با فشار دادن پیکان راست به انتهای سیم خواهید پرید.

این یک نکته نگه داشتن Shift همراه با CTRL است – به این ترتیب شما تمام اجزای متصل به یکی از مواردی را که قبلاً علامت گذاری کرده اید ، انتخاب خواهید کرد.

3.ویرایشگر تصویر سریع

کلیدهای Shift ، Ctrl و Q را با هم فشار دهید و عکس صفحه با وضوح بالا تولید می شود. در یک پنجره گفتگوی جدید ، می توانید تصویر را برش دهید یا برخی از عناصر را برجسته کنید. علاوه بر این ، شما می توانید به طور خودکار صفحه دیدگاه Rhino را قرار دهید. پس از تمام تغییرات ، می توانید تصویر را ذخیره کرده و برای همکاران خود ارسال کنید.

2. مخفی كردن اجزاء

یک روش سریع برای پنهان کردن اجزا از نمای Rhino ، فشار دادن Ctrl + Q است. همه اجزای خود را انتخاب کرده و برای تغییر دید ، این ترکیب را فشار دهید. من از این میانبر با ترکیب دیگری استفاده می کنم که Invert selection است. بیشتر برای پنهان کردن یا ناتوانی در عناصر غیر ضروری. اگر بر روی عناصری که می خواهید قابل مشاهده باشند کلیک کنید و کلیدهای Shift ، CTRL و <I> را فشار دهید ، تمام اجزا را به غیر از موارد مشخص شده در مرحله قبل انتخاب خواهید کرد. و با کلید Ctrl plas Q می توانید بقیه اجزای سازنده را در نمای Rhino پنهان کنید.

1. ویرایش سیم ها

قطعاً گروه میانبر مورد علاقه من است. من اینجا یک زمینه جدید ایجاد نمی کنم اما باید در این لیست موجود باشد.
اقدام اول: وقتی می خواهید بیش از یک سیم به جز اضافه کنید ، فقط شیفت را نگه دارید. پیکان کوچک سبز رنگ به همراه نشان داده می شود. این بدان معناست که شما می توانید این سیم را به یک جزء بدون حذف مورد قبلی اضافه کنید.
اقدام دوم: وقتی می خواهید فقط یک سیم را حذف کنید فقط CTRL را نگه دارید و یک پیکان قرمز با منفی ظاهر می شود. اکنون می توانید سیم انتخاب شده را حذف کنید.
اقدام سوم: همه سیمهای متصل را فقط با یک حرکت به یک جزء دیگر بکشید. Shift و Ctrl را با هم نگه دارید و پیکان سیاه به شکل C ظاهر می شود. اکنون می توانید تمام سیم ها را به یک دسته بگیرید و آنها را به یک جزء دیگر منتقل کنید.
برای یافتن میانبرهای بیشتر ، فقط به File – Interface بروید ، کمی به پایین پیمایش کنید و در آنجا می توانید لیست کامل میانبرها را در Grasshopper پیدا کنید. می توانید موارد موجود را ویرایش کنید یا موارد جدیدی اضافه کنید.

 

error: تمامی حقوق مادی و معنوی این محتوا متعلق به رویای آکادمی مهرازی و نماینده آن مجموعه هوش معماری می باشد. در صورت تمایل به اشتراک گذاشتن این محتوا لطفا فقط لینک صفحه را به اشتراک بگذارید.